wtorek, 8 maja 2018

Koncert Chóru Axios- Międzynarodowy Festiwal Dni Muzyki Cerkiewnej

11 maja 2018 roku wspólnie z mieszkańcami naszej gminy mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczenia w koncercie Chóru AXIOS z miejscowości Krzywy Róg na Ukrainie. Koncert zorganizowano w ramach odbywającego się Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej. Koncert dzięki współpracy obu Parafii odbył się w kościele pw. Św Zygmunta Burgundzkiego.
Wiadomość z ostatniej chwili: Chór Axios zdobył pierwsze miejsce w kategorii Chóry Dziecięco- Młodzieżowe ! GRATULUJEMY!
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej zapraszamy serdecznie na koncert Chóru „Axios” z miejscowości Krzywy Róg (Ukraina)

Dyrygent: Swietłana Griebieniuk
Kategoria: chóry dziecięco - młodzieżowe

Chór powstał w 2008 roku. Tworzą go uczniowie szkoły niedzielnej parafii św. Sergiusza z Radoneża i szkoły muzycznej w Krzywym Rogu. Do osiągnięć dziecięco-młodzieżowego chóru "Axios" należy między innymi zdobycie II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu im. Gawriiła Muzyczesku w Rumuni (2015, 2017), I miejsca na Festiwalu dziecięco-młodzieżowej twórczości "Pierwsze przebiśniegi" w Dnieprze (2016). Rokrocznie zespół śpiewa podczas koncertów charytatywnych. Swoim śpiewem „Axios” upiększa nabożeństwa w cerkwi. Dyrygentem chóru jest Swietłana Griebieniuk - absolwentka wydziału pedagogiki Uniwersytetu Państwowego w Krzywym Rogu. 

Repertuar:
„Cariu Niebiesnyj” Modlitwa do Ducha Świętego – muz. B. Filc
„Wo Carstwii Twojem” – muz. D. Christow, opr. A. Jużakow
„Triswiatoje” – muz. P. Czesnokow
Stichera święta ku czci św. Sergiusza z Radoneża – ton 6, bołgarskij raspiew w opr. Walajewa
„Dostojno jest’” - archijerejskoje

Projekt współfinansowany przez Gminę Kleszczele.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

22 D N I K L E S Z C Z E L

Jest takie miejsce w podlaskim, gdzie tradycja splata się z awangardą, historia ze współczesnością,  sacrum z profanum. Kleszczele to niewi...